Ühe Euroopa suurima kiudtsement toodete valmistaja ja müüjana, pakub Cembrit laia valikut kauakestvaid tooteid ja lahendusi fassaadidele, katustele, sisetöödeks ja üldehituseks.
Cembrit on üks Euroopa juhtivaid kiudtsemendist mitmeotstarbeliste ehitusmaterjalide tootjaid. Cembriti tooted ja lahendused lisavad uusi põnevaid projekteerimisvõimalusi, et kujundada inimestele atraktiivseid, vastupidavaid elukeskkondi.
Ent Cembrit on midagi enamat kui vaid tooted. Me aitame muuta kõikvõimalikke projekteerimis- ja ehitusprojekte lihtsamaks, lisaks sellele ka kasumlikumaks, inspireerivamaks ning tõhusamaks. Meie jaoks tähendab igasugune ehitus alati ka inimestega suhete loomist, üritame muuta Teie päeva paremaks ning loodame, et see aitab Teil tuua päikest uute inimeste päeva.
Cembrit toodab ja tarnib laia valikut ehitusmaterjale, mis enamikus on valmistatud kiudtsemendist. Tooteid kasutatakse katusekattematerjalina, fassaadide ning sise- ja välisseinte viimistluseks. Cembriti tooted on projekteeritud nii, et nad vastaksid oma funktsionaalsuse, otstarbekuse, tugevuse, esteetika ja taskukohase hinnaga klientide individuaalsetele vajadustele.
Cembriti tooteid kasutatakse kõigil hoonetel, sõltumata selle tüübist. Individuaalsetele vajadustele kohandatud lahenduste skaala on tõeliselt lai: esindus- ja sakraalsetest objektidest kuni elumajade ja ühiskondlike hooneteni ning isegi tarbe-, majandus-, abi- ja tööstusehitisteni välja.
Kiudtsemendist ehitusmaterjalid on tugevad, tulekindlad, korrosioonikindlad, vastupidavad biokeemiliste tegurite mõjudele, lihtsalt ja kergelt paigaldatavad, vastupidavad ümbritseva keskkonna temperatuuri muutustele, vastupidavad sademetele; vastupidavad lagunemis- ja kõdunemisprotsessidele, konserveerimist mitte vajavad.
Kiudtsemendist toodete, nende mõõtmete ja värvide lai valik võimaldab kasutajal ehitamisesse loominguliselt suhtuda. Objekte, mille ehitusel on eelnimetatud tooteid kasutatud, hinnatakse nende loodusläheduse, lihtsuse ja esteetilise välimuse tõttu.
Kiudtsemendist tooteid valmistatakse looduslikest, neutraalsetest, tervisele ja keskkonnale kahjututest koostisosadest. Juhul, kui hoone paljude aastate möödudes lammutamisele läheb, saab selle ehitusel kasutatud kiudtsementtooted loodusele kahju tekitamata hävitada, ümber töödelda või mujal taas kasutusele võtta.
Kõik katusekatte- ja fassaadiviimistlustooted tarnitakse valmiskomplekteeritud süsteemidena, koos kõigi paigaldamiseks vajalike kinnitusvahendite ja lisatarvikutega.

Cembrit EuroFala

Eurofala “Poola eterniit” on asbestivaba laineline tsementkiud katusekatte plaat, mida rahvapäraselt võib nimetada eterniidiks. Ökoloogiline puhtus, ilmastiku -ja tulekindlus, kergus, elastsus, montaazi lihtsus, lai värvivalik ja ostjasõbralik hind on teinud temast taas populaarse ehitusmaterjali. Eterniidi kasutusalaks on elamud, tööstus- ja kommunaalobjektid ning põllumajandusehitised.

Säästlik ja keskonnasõbralik

Lainelisi EuroFala plaate valmistatakse ainult keskkonnasõbralikust toorainest. Katusekonstruktsioone vajadusel täiendades, võib kasutada kõikide teiste katusematerjalide asendajana nii uute kui ka renoveeritavate hoonete juures

Hea mikrokliima

EuroFala plaadid on niiskus- ja korrosioonikindlad ning vastupidavad biokeemilistele protsessidele. Katusekatte alumisele poolele ei teki kondensaati. Seetõttu säilib kütmata ladudes, abihoonetes või lautades soodne mikrokliima. Need katused on difuussed ehk hingavad.

Vastupidavus keemiliselt aktiivses keskkonnas

EuroFala plaadid on vastupidavad keemiliste ainete toimele, näiteks sooladele, kaaliumile, kloorile, ammoniaagile. See annab võimaluse kasutada neid plaate: külmhoonetes, loomafarmides, soolaladudes jne.

Heliisolatsioon

EuroFala plaadid on müra summutav materjal.

Tulekindlus ja vastupidavus

EuroFala plaadid on tulekindlad (klass A1 / A2,s1-d0) ja mehhaaniliselt vastupidavad ning katused sellest materjalist peavad ekspluatatsioonis vastu aastakümneid.

Loomuliku päevavalguse kasutamine

EuroFala plaatidega kaetud katustel on võimalik valgusavade tegemiseks kasutada läbipaistvaid lainelisi PVC plaate Eurolux või Sollux. Sellega saavutatakse hoonesisene loomulik päevavalgus ja säästetakse elektrienergiat.

Vastupidavus keskkonnatingimuste muutustele

EuroFala plaadid omavad head külmakindlust ja on vastupidavad suurtele temperatuurimuutustele ning erinevatele sademetele, sealhulgas ka rahele.

Arhitektuurne sobivus ja majanduslik tasuvus

Laineliste EuroFala plaatide pikaealisus ekspluatatsioonis, nende esteetiline väljanägemine, lai värvivalik ja paigaldamise lihtsus ning suhteliselt madal hind, teevad neist majalduslikult tasuva ja populaarse materjali. Kattevärvi loomulikud ja looduslähedased toonid lubavad projekteerida funktsionaalse, hästi viimistletud ja silmale ligitõmbava katuse.

Tehnilised näitajad

pikkus (mm) 625 mm.
1250 mm.
1875 mm.
2500 mm.
laius (mm) 1150 mm.
paksus (mm) 6 mm.
1m² kaal (kg) 11,7 mm.
plaadi kaal (kg) 16,4 kg
24,6 kg
32,8 kg
lainete arv 9
laine kõrgus (mm) 30 mm
laine samm (mm) 130 mm
kasulik laius (mm) 1040 (+/- 5) mm
kasulik pindala ülekatte korral (m²) 150 mm 200 mm
1,14m² 1,09m²
1,79m² 1,74m²
2,44m² 2,39m²

Omadused

Tsementkiud plaadid on katusel kondentsivabad, hingavad ja summutavad müra, on tulekindlad ega korrodeeru, peavad hästi vastu temperatuuri muutustele ja bioloogilistele mõjudele. Ei takista elektromagneetiliste lainete levikut.

Materjalid

Eurofala tootmiseks kasutatakse looduslikult puhtaid materjale: tsementi, vett, lupja, tselluloosi, liiva ja teatud armeerivaid sideaineid.

Katusekonstruktsioonid

Tsementkiud plaate kasutatakse viilkatuste ja seinte katmiseks. Katustel, mille kalle on alla 12 kraadi (22%) ei ole neid soovitav kasutada. Katuse kalded ja kandekonstruktsiooni lahendused antakse ehitusprojektiga, arvestades pindade suurust ja sademete intensiivsust (lumi, vihm). Tehas soovitab, sarikate vahega kuni 90 cm, kasutada roove 56 x 38 mm. Olenevalt katuse kaldest ja plaatide pikkusest valitakse roovi samm ja plaatide ülekatte suurus ( kas 150mm või 200mm). Kui on tegemist vanade hoonete renoveerimisega, kus sarikate vahekaugused on suured, võib tulla vajadus täiendavate roovide ja sarikate järele. Siin tuleks kasutada projekteerija abi.

Eurofalaga kaetud katuseid loetakse hingavateks ja plaatide lainelise kuju tõttu on tavakatuste ventilatsiooni lahendamine lihtne, katuslagede või keerukamate konstruktsioonide korral annab lahenduse projekteerija.

Garantii

Vastavalt tootja soovitustele paigaldatud lainelistele Poola eterniit plaatidele kehtib 15-aastane garantii.
Asbestivaba plaatide värvile kehtib 5-aastane garantii.

Tutvu sooduspakkumistega:

Eternit Cembrit 625x1150mm. värvivalik (7)

Eternit Cembrit 2500x1150mm. värvivalik (7)

Eternit Cembrit 1875x1150mm. värvivalik (7)

Eternit Cembrit 1250x1150mm. värvivalik (7)